Прес-центр

Ситуація
17 серпня 2021, 06:00
Zoom виплатить 85 мільйонів доларів США через порушення конфіденційності користувачів

Попри те, що онлайн-сервіси запевняють користувачів у недоторканості їхніх особистих даних, зберегти конфіденційність стає дедалі складнішим. Все частіше в онлайн-просторі особисті дані користувачів потрапляють до зловмисників або стають звичайним товаром.

Відтак, минулого року до компанії Zoom Video Communications, яка створила сервіс Zoom, що став основою соціального життя всього світу під час пандемії коронавірусу, був пред’явлений колективний позов про незаконну передачу особистих даних.

Згідно з обвинуваченням, компанія порушила конфіденційність користувачів у США, передаючи їхні дані стороннім інтернет-сервісам (серед яких Facebook, Google та LinkedIn) та ніяк не перешкоджала так званому «зумбомбінгу». Це явище, при якому зловмисники «захоплюють» чужі відеоконференції та виводять на екран образливі, расистські або порнографічні повідомлення та зображення.

Відповідно до угоди, яка має бути схвалена федеральним суддею, компанія зобов'язується виплатити 85 мільйонів доларів США. Відтак, користувачі Zoom матимуть право на відшкодування у розмірі 15% від вартості своєї підписки або 25 доларів США – в залежності від того, яка сума буде більшою.

Крім того, компанія взяла на себе зобов'язання повідомляти користувачам, коли інші учасники відеоконференції використовують сторонні додатки під час зустрічей, та проводити навчання для своїх співробітників з питань конфіденційності та обробки особистих даних.

Слід зазначити, що давши згоду на таке врегулювання справи, компанія Zoom Video Communications заперечує будь-які порушення зі свого боку.

Поділитися