Прес-центр

Екологія
16 вересня 2021, 06:08
Зима в Україні може зникнути через 20-25 років

Про такі можливі наслідки глобального потепління та кліматичних змін для нашої держави розповів Микола Кульбіда, директор Українського гідрометеорологічного центру.

За його словами, зважаючи на сучасні кліматичні тенденції, глобальне потепління не могло оминути Україну. На додаток, середньорічна температура на території нашої держави за останні роки збільшилась на 1,6-1,7°C, що є досить значним показником.

Крім того, за оцінками експертів Укргідрометцентру, кожного року теплий літній період збільшується в середньому на 10-15 днів, тоді як холодний зимовий – навпаки скорочується. Якщо така тенденція зберігатиметься у майбутньому, не можна виключати, що через чверть століття в Україні взагалі не буде морозної зими.

«Що стосується негативних наслідків глобального потепління для аграрного сектору нашої держави, то така загроза, безумовно, є. Однак, сучасні технології дозволяють їх досить ефективно уникати. Впевнений, що наші аграрії зважають на це», – наголосив Микола Кульбіда.

Також, цікавим є те, що за його словами, цього року в Україні очікується найбільший врожай за всю історію нашої держави, починаючи від часів Київської Русі. Причинами цього він вважає сприятливі погодні умови, які спостерігались під час цьогорічної посівної кампанії. Відтак, очікується найбільший врожай кукурудзи та озимих культур.

Поділитися