Прес-центр

Екологія
17 вересня 2020, 10:30
Жителі українського міста відмовились відмовились від пластикових відходів

Канівська міська громада була створена у 2018 році. Тоді до міста приєдналося тільки село Яблунів. У 2020 році за рішенням уряду до Канева приєдналися ще 3 сільських ради. Населення громади — майже 27 тисяч осіб.

Працівники міського екологічного відділу часто виявляють на території громади стихійні звалища. Їхня робота — задокументувати, описати знахідку і направити туди комунальників для прибирання. Виявляти забруднені місця екологам допомагають самі жителі громади.

Щоб привернути увагу до проблеми засмічення своєї території та зменшити кількість відходів, Канів зважився на сміливий крок: 1 липня 2020 року місцеві депутати прийняли рішення відмовитися від пластику на рівні всієї громади.

Звичайно, вони не в змозі заборонити підприємцям використовувати пластикові пакети або іншу тару. Але громаді під силу проводити роз'яснювальну роботу та рекомендувати підприємствам бути екологічно свідомими.

Бізнес по-різному ставиться до цього рішення. Багато хто незадоволений, тому що це зайвий клопіт і витрати. Але є і такі, хто показує приклад. "Я не вважаю це амбітною ціллю. Річ у тім, що більшість людей розуміє, що відбувається у світі, адже пластик дійсно завдає великої шкоди", — переконаний Володимир Коржов, власник сімейної кондитерської, яка однією з перших приєдналася до екологічного руху.

Начальник управління житлово-комунального господарства та екології Тетяна Стадник зазначила: "Без прийняття відповідного законопроекту всі рішення міської влади мають лише рекомендаційний характер".

Зазначимо, що в Україні законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів у 2019 році був прийнятий у першому читанні. Зараз він знаходиться на подальшому розгляді.

"Намагаємося спільно працювати на користь громади, щоб менше було сміття, щоб дітям нашим залишилося чисте довкілля. Треба думати за майбутні покоління", — підкреслила пані Тетяна Стадник. І хоча це перспектива не одного року, Канів здаватися не має наміру.

Поділитися