Прес-центр

Буква закону
27 лютого 2023, 08:50
Затверджено порядок надання роботодавцям компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних

Повномасштабна війна росії проти України зруйнувала багато підприємств і змусила мільйони українців переїхати до більш безпечних регіонів. Тому проблема безробіття стала однією з головних, що потребує посилення ефективності інструментів для покращення ситуації на ринку праці за допомогою державної фінансової підтримки роботодавцям за працевлаштування окремих категорій безробітних, яким буває складно знайти роботу. Зокрема, це молодь, яка шукає перше робоче місце, ветерани, люди передпенсійного віку.

З метою збільшення рівня зайнятості українців, 10 лютого 2023 року Урядом затверджено новий Порядок надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, яким визначено умови, механізм виплати міжрегіональними, регіональними центрами зайнятості та їх філіями та обласними, Київським міським, міськими, районними та міськрайонними центрами зайнятості (до завершення їх реорганізації) (далі - центри зайнятості) роботодавцю компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних.

Дія цього Порядку не поширюється на роботодавців (суб'єктів господарювання), які є бюджетними установами або фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Компенсації, передбачені цим Порядком, не надаються суб'єкту господарювання у разі наявності:

 1. заборгованості зі сплати єдиного внеску; страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; з виплати заробітної плати; перед державним (місцевим) бюджетом понад шість місяців;

 2. до суб'єкта господарювання застосовуються судові процедури банкрутства (неплатоспроможності), передбачені Кодексом України з процедур банкрутства, або суб'єкт господарювання перебуває на стадії ліквідації.

Зокрема, новим Порядком передбачається надання роботодавцям таких компенсацій:

 1. Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску – за працевлаштування роботодавцем строком не менше ніж на 2 роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з-поміж осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні та перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць.

Зокрема, йдеться про наступні категорії: 1.1. Один з батьків або особа, яка їх замінює і:

 • має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

 • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років чи дитину з інвалідністю;

 • утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності).

1.2. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

1.3. Особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування.

1.4. Особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

1.5. Особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

1.6. Особи, стосовно яких згідно із законодавством встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

1.7. Зареєстровані безробітні, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад шість місяців.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 12 місяців з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного протягом наступних двох років.

 1. Половина (50%) фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати – за працевлаштування роботодавцем за направленням центру зайнятості строком не менше ніж на один рік осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років, а також осіб, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і належать до таких категорій:
 • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;

 • учасники бойових дій.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців впродовж наступного року.

 1. Половина (50%) мінімальної заробітної плати за відповідну особу за місяць, за умови якщо роботодавець за направленням центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного з-поміж осіб:
 • віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

 • віком до 35 років – на перше робоче місце;

 • звільнених зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становить не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.

З детальним описом умов, механізму виплат можна ознайомитись у повному тексті Порядку за посиланням.

Поділитися