Прес-центр

Наш результат
24 листопада 2020, 06:01
Захист від шахрайських дій «бізнес-партнера»

Один з українських підприємців звернувся до Адвокатського об'єднання LES — «Правова та економічна безпека» за допомогою у захисті своїх порушених прав. За результатами аналізу переданих матеріалів встановлено, що у 2011 році до клієнта звернулась особа з бізнес-проектом та пропозицією інвестувати кошти у завод з переробки залізної руди в Індії та у подальшому отримувати дохід з її (руди) реалізації. Так як клієнт перебував у товариських відносинах з цією особою, пропозицію він прийняв.

У зв’язку з чим, протягом 2011 – 2012 років клієнт інвестував близько 3 мільйонів доларів США в «будівництво» заводу. Однак, як в подальшому виявилось, особа, якій надавались кошти, розпоряджалась ними на власний розсуд і не вкладала їх в будівництво. Як наслідок ні завод, ні прибуток наш клієнт не отримав.

Ошуканий інвестор тривалий час розраховував на порядність свого «бізнес-партнера» та очікував повернення коштів. Але той не тільки не повернув кошти, а й спромігся заволодіти годинником клієнта, вартість якого, згідно висновку судової товарознавчої експертизи, становила понад 19 мільйонів гривень.

Крім того, після початку досудового розслідування за фактом шахрайства та проведення активних слідчих дій, фігурант почав погрожувати нашому клієнту фізичною розправою.

За даними фактами слідчими органів Національної поліції міста Києва здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні під час якого фігуранту повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 129 КК України (Погроза вбивством) та частиною 4 статті 190 КК України (Шахрайство).

Під час досудового розслідування слідчим суддею Дніпровського районного суду м. Києва, після перевірки обґрунтованості підозри, фігуранту обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

У подальшому, визнавши зібрані під час досудового розслідування докази достатніми стороною обвинувачення складено та направлено до суду обвинувальний акт, а потерпілим заявлено до підозрюваного цивільний позов про відшкодування завданої майнової шкоди в особливо великих розмірах.

Принагідно наголошуємо, що відповідно до частини 1 статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Поділитися