Прес-центр

Цікавий факт
30 липня 2021, 06:05
За перші тижні кампанії з легалізації праці виявлено понад 3200 незадекларованих працівників

В Україні триває спільне інспектування Державної служби України з питань праці та Державної податкової служби з приводу виявлення неформальних трудових відносин та незадекларованих працівників.

До цього часу було проведено 1063 інспекційних відвідування та виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без трудових договорів.

«Питання тіньової зайнятості – надзвичайно актуальне для нашої країни. Торік майже 11 мільйонів осіб офіційно не отримували зовсім ніякого доходу, а «тіньовий фонд» оплати праці оцінюється у майже 500 мільярдів гривень. Однак, рівень тіньової зайнятості суттєво впливає на соціально-економічне життя суспільства, адже це і надходження до бюджету, необхідні для виплати пенсій та допомоги по безробіттю, і забезпечення захисту соціально-трудових прав працівників», – наголосив Олексій Любченко, Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Згідно з поточними результатами кампанії, середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця. Цікавим є те, що найбільше незадекларованих працівників виявлено під час перевірок у трьох областях: Запорізькій – 397 осіб, Вінницькій – 344 особи та Хмельницькій – 221 особа.

Тоді як найвищі показники працевлаштування спостерігаються у наступних трьох областях: Київська область та місто Київ – 41%, Полтавська область – 35% та Чернівецька область – 35%.

Крім того, у наступних сферах спостерігається найбільше зростання легалізації працівників:

  • у сфері організації тимчасового розміщення – на 142%;
  • у сфері харчування – на 36%;
  • у сфері сільського господарства – на 9%;
  • у сфері торгівлі – на 6%.

Загалом, під час проведення перевірок укладено трудові договори із 1219 працівниками, причому щотижня кількість підписаних договорів зростає.

Поділитися