Прес-центр

Екологія
20 серпня 2021, 06:05
За перші сім місяців 2021 року рослинний світ України зазнав збитків у сумі понад 200 мільйонів гривень

Як повідомив голова Державної екологічної інспекції (далі – ДЕІ, Держекоінспекція) Андрій Мальований, таку суму збитків, завданих порушниками екологічного законодавства, розрахували у територіальних органах зазначеного відомства.

«За фактами вирубки лісу та його незаконного використовування, а також порушення вимог пожежної безпеки у лісах та знищення червонокнижних рослин складено понад 2,7 тисячі адміністративних протоколів. Отже, сума збитків за одне екологічне порушення в середньому складає понад 70 тисяч гривень», – наголосив Андрій Мальований.

За його словами, шкода, завдана навколишньому природному середовищу через порушення екологічного законодавства, матиме далекосяжні негативні наслідки. Оскільки ліс є важливою екосистемою, яка об’єднує безліч елементів довкілля, його знищення призводить до незворотної деградації всієї системи, чому неможливо запобігти висаджуванням нових дерев чи рослин.

На думку Андрія Мальованого, захистити ліс допоможе лише організація сталого лісового господарства та збереження особливо видового різноманіття шляхом захисту цінних дерев. Крім того, за його словами, система відповідальності за вирубку лісу потребує змін та суттєвого збільшення штрафів за такі порушення.

Очікується, що досягти ефективного захисту лісових насаджень вдасться завдяки посиленню екологічного контролю. Нагадаємо, що відповідний законопроєкт №3091 було ухвалено у першому читанні Верховною Радою України 15 липня 2021 року.

Поділитися