Прес-центр

Екологія
11 травня 2021, 06:00
За місяць прокурори в Україні пред’явили позовів у сфері охорони довкілля на суму 1,3 мільярда гривень

Про це повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова, наголосив, що такого результату вдалося досягти завдяки координації практичних заходів щодо посилення державного контролю та забезпечення відповідальності за правопорушення в екологічній сфері.

За її словами, після спільної наради керівників правоохоронних та інших державних органів з метою протидії екологічним злочинам, про яку ми вже розповідали раніше, почали впроваджуватися ефективні заходи у сфері охорони довкілля.

Відтак, у регіонах розпочали роботу 24 міжвідомчі робочі групи, створені наказами керівників обласних прокуратур. До їх роботи залучено представників органів виконавчої влади та державного нагляду.

Крім того, за останній місяць правоохоронцями викрито близько тисячі кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля. На захист інтересів держави прокурори пред’явили позовів на 1,3 мільярда гривень.

За цей же час особам повідомлено про підозру у вчиненні 135 кримінальних правопорушень проти навколишнього природного середовища, а до суду скеровано кримінальні провадження щодо вчинення 135 правопорушень.

Зокрема, на Донеччині виявлено факти незаконного видобутку 263 тисяч тонн вугілля вартістю майже 364 мільйони гривень та ще 3 мільйонів тонн, вартість якого наразі встановлюється.

На Полтавщині та Львівщині викрито факти незаконного забору води з підземних свердловин, що спричинило понад 2 мільйони гривень збитків державі.

Крім того, завершено слідство у провадженнях щодо 30 службових осіб, половина з яких – учасники організованої групи, які на території одного з державних лісгоспів на Житомирщині здійснювали незаконну порубку дерев, внаслідок чого завдано збитків загалом на понад 9 мільйонів гривень. Також, за незаконну порубку лісу до суду скеровано обвинувальні акти стосовно 3 службових осіб лісництв на Закарпатті та Харківщині.

«Уже за місяць реально виконано рішень суду у сфері охорони навколишнього природного середовища на понад 335 мільйонів гривень», – повідомила Ірина Венедіктова.

За її словами, наступним кроком стане запровадження спеціалізації дізнавачів, слідчих та прокурорів на кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Крім того, в Офісі Генерального прокурора вивчають питання удосконалення законодавства, яке встановлює відповідальність за порушення у сфері охорони довкілля. Це є вельми важливим кроком, адже екологічні злочини є одними з найбільш суспільно небезпечних та поширених видів протиправних діянь, але, як правило, вони належать до злочинів невеликої тяжкості.

Поділитися