Прес-центр

Буква закону
20 вересня 2021, 06:07
З 20 вересня діють нові правила в’їзду в Україну

Кабінет міністрів України постановою від 13 вересня 2021 року № 954 «Про внесення змін до постанов КМУ від 9 грудня 2020 року № 1236 і від 29 червня 2021 року № 677» щодо адаптивного карантину встановив нові правила перетину державного кордону для іноземців та громадян України. Документ набув чинності сьогодні, 20 вересня 2021 року.

Відтак, обов’язковій самоізоляції після перетину кордону на в’їзд в Україну (у тому числі для осіб, що прибувають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя) не підлягатимуть наступні категорії:

  • іноземці та особи без громадянства, що в’їжджають в Україну та мають документи, які підтверджують транзитний проїзд територією України протягом двох діб (48 годин);
  • особи, що мають документ, який підтверджує отримання повного курсу вакцинації або внутрішній, міжнародний сертифікат, або іноземний сертифікат, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовтий сертифікат), однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини (зелений сертифікат), які включено Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або одужання особи від зазначеної хвороби.

Слід зауважити, що зазначені вимоги щодо документів не поширюються на дітей віком до 12 років.

Крім того, іноземці без повного курсу вакцинації мають надати негативний результат тестування на COVID-19, страховий поліс та встановити додаток «Вдома» для контролю проходження ними самоізоляції.

Слід зауважити, що самоізоляція або обсервація після перетинання державного кордону не застосовується або припиняється у випадку одержання особою негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту, який проведено упродовж 72 годин.

Однак, ця норма не застосовується до осіб, які прибули з Росії або Індії, та перебували на цій території більше ніж тиждень протягом останніх 14 днів. Для таких громадян строк обов’язкової самоізоляції становить 14 днів, починається з моменту перетину особою державного кордону та не може бути припинений раніше.

Поділитися