Прес-центр

Огляд рішень ЄСПЛ
25 березня 2021, 07:03
ЄСПЛ призначив компенсації п’ятьом українцям у зв'язку із тривалим здійсненням правосуддя

За інформацією інформаційного ресурсу «ECHR. Ukrainian Aspect», Європейський суд з прав людини ухвалив рішення від 11.03.2021 у справі «Кочура та інші проти України» (заява № 43534/19 та чотири інші).

Судовий розгляд стосувався п’яти скарг на тривале здійснення правосуддя та відсутність ефективних засобів правового захисту у національному законодавстві. Зокрема, згідно зі змістом трьох скарг, справи розглядалися національними судами понад 5 років: перша справа понад 5 років і 8 місяців перебувала у суді першої інстанції, друга — понад 5 років і 7 місяців у суді другої інстанції, а третя — майже 5 років та 9 місяців у касаційному суді. Ще довше розглядалися судами другої інстанції дві інших справи: майже 7 років та понад 9 років відповідно.

Вивчивши всі подані матеріали, Суд не знайшов жодного факту чи аргументу, здатних переконати його в не прийнятності суті цих скарг. Також, Суд зазначив, що заявники не мали у своєму розпорядженні ефективного засобу правового захисту.

Отже, скарги задоволено та констатовано порушення пункту 1 статті 6 та статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Як наслідок, Суд визначив, що Україна має виплатити заявникам компенсації за тяганину від 500 до 3100 євро.

Поділитися