Прес-центр

Екологія
07 травня 2021, 06:00
Які садові роботи у Німеччині загрожують штрафами у сумі до 100 тисяч євро

Німцям дуже подобається працювати у себе в саду. Серед найпопулярніших занять у вільний час, садівництво посідає друге місце після шопінгу. Але від окремих садових робіт у певний період року краще утриматися.

Зокрема, якщо садівник хоче видалити бур'яни, які псують живопліт, або провести радикальну обрізку кущів та дерев, то зробити це потрібно ще до настання весни. Тому, хто запізнився, навіть на початку березня загрожує великий штраф.

Згідно з Федеральним законом про охорону навколишнього середовища (параграф 39, пункт 5), у період з 1 березня по 30 вересня кожного року по всій Німеччині заборонено вирубувати та обрізати дерева, а також стригти кущі, живоплоти та інші зелені насадження.

Цей закон спрямований на захист фауни, а саме невеликих тварин, птахів та комах. Адже у Німеччині через діяльність людини багато тварин і птахів позбавляються значної частини природних ареалів проживання. Саме навесні деякі з них шукають притулку в живоплотах і чагарниках.

Щоправда, в різних федеральних землях розміри штрафів суттєво відрізняються. Крім того, суми штрафів залежать і від того, наскільки радикально обрізані гілки дерев або підрізані кущі.

Так, у Баварії порушення цього закону обійдеться у суму від 50 до 1000 євро. Тоді як у Мекленбурзі – Передній Померанії розмір штрафу може дійти до 100 тисяч євро. Слід зазначити, що лише у тому випадку, коли висота обрізаної рослини становить понад сто метрів та воно знаходиться під охороною.

Таким чином, у період з березня по жовтень у Німеччині дозволені лише незначні поверхневі роботи з обрізки дерев, кущів і живоплотів. Наприклад, можна додати їм форми, якщо вони занадто розрослися. Крім того, закон не поширюється на невеликі дерева, які ростуть у приватних садах. Але лише в тому випадку, якщо вони не є «місцем проживання диких тварин і птахів.

Поділитися