Прес-центр

Екологія
12 січня 2022, 06:00
Які регіони України лідирують за кількістю автомобільних викидів?

За даними Державної служби статистики України, у 2020 році середній показник викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від пересувних джерел забруднення становив 34,4 кг забруднюючих речовин на одну особу. При цьому найбільша кількість викидів припадає на оксид вуглецю та діоксид азоту, які обумовлюють токсичність відпрацьованих газів бензинових і дизельних двигунів.

Щодо регіонів, які лідирують за кількістю автомобільних викидів, шкідливих для довкілля та здоров’я людей, то перше та друге місце посіли Київщина та місто Київ. Там кількість автомобільних викидів склала понад 75 кг і 60 кг забруднюючих речовин на одну особу відповідно. Третє місце посіла Полтавщина з результатом у 52 кг забруднюючих речовин на одну особу.

Цікавим є те, що загалом обсяги викидів від автомобільного транспорту на території України зростали у період з 2016 по 2019 рік, досягнувши найбільшого показника у 1,6 мільйона тонн на рік. Однак, у 2020 році автомобільні викиди скоротилися через обмеження, пов’язані з поширенням COVID-19. Тоді середній показник по регіонах зменшився до 1,4 мільйона тонн на рік.

Поділитися