Прес-центр

Екологія
28 вересня 2021, 06:05
Які екологічні проблеми залишаються основними для України?

За результатами опитування, проведеного серед українців у рамках дослідження Інституту Горшеніна та Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, нагальні екологічні проблеми розподілились наступним чином:

  • брак питної води – цей варіант обрали 51% респондентів;
  • збільшення кількості промислових та побутових відходів – за цей варіант проголосували 45,9% опитаних;
  • забруднення атмосферного повітря – цей варіант обрали 38,1% українців.

З цим погодився голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований. За його словами, представлені дані підтверджуються результатами роботи відомства. Відтак, у 2020 році найбільше перевірок ДЕІ провела у сферах поводження з відходами та забруднення атмосферного повітря. Тоді як у сфері водних ресурсів за минулий рік було нараховано понад 188 мільйонів гривень збитків.

За словами експертів, однією з серйозних екологічних проблем в нашій країні є проблема забруднення води. Щороку в українських водоймах фіксується високий вміст сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів, синтетичного мускусу, важких металів, серед яких цинк, мідь та ртуть. Через значне забруднення вода цвіте, стає зеленою та мутною.

Крім того, суттєво знижується рівень підземних вод. Це відбувається через те, що замість того, щоб потрапляти у підземні горизонти, вода швидко стікає в море.

При цьому, у нашій країні продовжує зростати середньорічна температура. У теплу пору року це загрожує лісовими пожежами. З урахуванням масштабу лісових рубок, проблема збереження українських лісів також стає дуже актуальною.

На думку експертів, вищезазначені екологічні проблеми з часом накопичуються, а питання щодо їх вирішення декларуються лише на папері. Саме тому для ефективної роботи над подоланням екологічних викликів важливо об’єднати зусилля держави, бізнесу і всіх громадян.

Поділитися