Прес-центр

Екологія
04 червня 2021, 08:56
Яке майбутнє чекає на нашу планету, якщо людство не подолає кліматичну кризу (частина 2)

Вчора ми почали розповідати про можливі сценарії розвитку подій на Землі, якщо людство не почне ефективно протидіяти кліматичній кризі. У першій публікації про спеку, урагани, торнадо та інші природні аномалії, які стануть невіддільною частиною повсякденного життя.

Наступною глобальною загрозою, з якою ймовірно зіткнеться людство через зміни клімату та забруднення довкілля, може стати голод.

Попри те, що кілька років тому ООН поставила за мету остаточно покінчити з голодом на нашій планеті до 2030 року, досягнення цієї мети стає все більш нереальним через зростання кількості голодуючих у всьому світі.

Станом на 2019 рік по всій Землі голодували близько 690 мільйонів осіб (8.9% всього населення), а один з 11 жителів планети страждав хронічною нестачею харчування. Однак, ці цифри продовжують зростати.

Все це відбувається саме через зміни клімату, які призводять до аномальних посух, повеней, цунамі та інших природних явищ, що знищують врожай.

Найбільш тривожні тенденції спостерігаються в Африці: 19,1% населення континенту страждає від недоїдання. Це більш ніж у два рази перевищує відповідний показник в Азії (8,3%) та в регіоні Латинської Америки та Карибського басейну (7,4%). За даними ООН, у разі збереження цієї тенденції, до 2030 року на Африку припадатиме більша частина загальносвітової кількості хронічно голодуючих.

Одним із прикладів того, як кліматична криза може призвести до голоду, – масове нашестя сарани в Африці у 2020 році. Комахи знищили сільськогосподарські посіви, що поставило під загрозу продовольчу безпеку майже 5 мільйонів жителів континенту та створило загрозу спалаху нового масового голоду.

На думку ООН, розв’язання проблеми голоду та неповноцінного харчування у всіх його формах (включаючи недоїдання, дефіцит поживних мікроелементів, надмірна вага та ожиріння) полягатимуть не лише в тому, щоб забезпечити людину достатньою кількістю їжі, але і в тому, щоб такий раціон, особливо для харчування дітей, був здоровим і поживним. Згідно з розрахунками організації, глобальний перехід на здорові раціони дозволив би практично повністю нівелювати витрати у сфері охорони здоров'я, обумовлені нездоровим харчуванням, які, за прогнозами, у 2030 році досягнуть $1,3 трлн на рік.

У наступних публікаціях розповімо про інші сценарії екологічного майбутнього Землі.

Поділитися