Прес-центр

Екологія
02 червня 2021, 05:55
Яке майбутнє чекає на нашу планету, якщо людство не подолає кліматичну кризу (частина 1)

Останнім часом нагальні питання зміни клімату, забруднення довкілля та глобального потепління стають все гострішими. Їм присвячуються міжнародні зустрічі, їх обговорюють політики, публічні особи та лідери думок, пропонуючи різні екологічні ініціативи.

Однак, можливі сценарії розвитку подій на Землі, якщо державам не вдасться запровадити дієві екологічні заходи, а людство не знизить навантаження на довкілля, не стають менш тривожними. Детальніше розповімо у серії публікацій. Підготовлено на основі матеріалу, опублікованого на ресурсі НВ.

Отже перше. Спека, урагани, торнадо та інші природні аномалії стануть невіддільною частиною повсякденного життя.

Науковці вважають, що вже до 2070 року загальна площа суходолу Землі з середньорічною температурою вище 29°C збільшиться з 0,8% до 19%. Слід зазначити, що така температура є звичною для пустелі Сахара, але не для більшої частини планети.

Крім того, спекотніше стане в густонаселених районах з найвищими темпами народжуваності. Тоді як практично безлюдними можуть стати значні ареали у Південній Америці, Індії, Африці, Північній Австралії та Південно-Східній Азії – там просто неможливо буде жити.

При цьому, збільшення обсягів тепла та води в атмосфері загрожує штормовими опадами та посиленням штормових вітрів. Також, за даними науковців, з 1902 по 2015 рік рівень Світового океану збільшився приблизно на 16 сантиметрів та продовжує рости на 3,6 міліметра в рік. Це робить все більш реальним ризик затоплення і руйнування прибережних територій морських держав, а також збільшує кількість екстремальних опадів.

Так, за даними Національного центру США, який займається спостереженням за ураганами, з 1963 по 2012 рік шторми спричинили 49% смертей, а рясні дощі – ще 27%.

Крім того, відповідні дані показують зростання ризику торнадо за останні кілька десятиліть. Серед іншого, він спричиняється сильними вітрами, грозами та кліматичними змінами (наразі торнадо виникають в незвичні пори року та охоплюють нові території).

У наступних публікаціях розповімо й про інші сценарії екологічного майбутнього Землі.

Поділитися