Прес-центр

Екологія
30 листопада 2021, 06:00
Як європейські міста мотивують жителів озеленити свої домівки?

У сучасному світі багато говорять про позитивні наслідки озеленення міст та його переваги для пом'якшення кліматичних змін. Однак, для багатьох людей ці докази можуть бути непереконливими або надто розпливчастими – адже деякі з нас досі недостатньо серйозно ставляться до екологічних проблем.

Проте, два європейські міста знайшли незвичний спосіб подолати цю суперечність та зробили заходи з озеленення власних домівок вигідними для містян.

Наприкінці жовтня цього року міська рада польського міста Каліш ухвалила рішення, яке спонукатиме місцевих жителів відповідальніше ставитися до викликів, які несе кліматична криза. За пропозицією мера міста Крістіана Кінастовського, місцевий уряд вирішив звільнити містян від податку на нерухомість, якщо вони озеленять дахи або фасади своїх будинків.

Захід діятиме з 01 січня 2022 року та стосуватиметься висадки багаторічних рослин на дахах, що забезпечить будівлі стійкою рослинністю, або озеленення хоча б однієї стіни будівлі виноградними лозами, коріння яких сягає землі.

Крім того, міська рада розглядає пропозицію щодо звільнення власників домівок із вертикальним садом від податку на майно. За їхніми словами, такі заходи є одними з багатьох в стратегії міста Каліш щодо боротьби з наслідками кліматичних змін. Зокрема, у місті створюються «зелені» автобусні зупинки, повсюдно висаджуються дерева, закуповуються резервуари для збору дощової води та створюються готелі для комах у міських школах.

Мерія ще одного європейського міста Резе у Франції, яке є передмістям міста Нант, виплачуватиме по 50 євро місцевим жителям, які посадять на своїй землі хоча б одне дерево. Крім того, у виплату включатиметься компенсація 50% від вартості висадки дерева.

Щоб отримати цю суму, містяни мають висадити одне з традиційних для цієї місцевості дерев – зокрема, клен, березу, дуб чи яблуню. У повному переліку місцевих видів дерев, складеному місцевим урядом, пропонується 80 видів.

Цікавим є те, що міська рада передмістя Резе вже довгий час підтримує екологічні ініціативи місцевих активістів, які опікуються озелененням міського простору. Крім того, уряд на дві третини фінансує колективні проєкти з озеленення територій (наприклад, створення невеликого саду перед житловим комплексом з кількох багатоквартирних будинків).

Останнім часом озеленення міст стає загальноєвропейським трендом, який до того ж допомагає суттєво покращити міське середовище, протидіяти негативним наслідкам зміни клімату та зберегти біорізноманіття. Тоді як подібні ініціативи місцевих урядів заохочують до цієї корисної справи пересічних європейців.

Поділитися