Прес-центр

Цікавий факт
06 травня 2021, 05:58
Як визначаються рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в Україні

Міністерство охорони здоров’я України нагадало ознаки для визначення рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусу в регіоні або місті обласного значення.

Правовою основою є постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Передбачено «зелений», «жовтий», «помаранчевий» та «червоний» рівні епідемічної небезпеки.

«Зелений» рівень дозволяє пом’якшити підходи до протиепідемічних обмежень. Для його встановлення одночасно на всій території України потрібно, щоб:

  • захворюваність на грип та ГРВІ на території щонайменше 13 регіонів України складала менше ніж 50% епідемічного порогу;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) становив менше ніж 5%.

На території регіону зі значним поширенням COVID-19 встановлюється «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень.

«Жовтий» рівень є базовим на території всієї України. Він встановлюється на рівні регіонів.

«Помаранчевий» є попереджувальним рівнем, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Він встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один з наступних показників:

  • захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг;
  • завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65%;
  • кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше ніж 300 тестувань;
  • кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – понад 60 госпіталізацій;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – понад 20%;
  • зростання кількості госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – понад 50%.

«Червоний» рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи Міністра охорони здоров'я протягом 48 годин. Таке рішення набирає чинності не раніше, ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування «червоного» рівня приймається у разі досягнення регіоном усіх необхідних показників протягом не менш ніж п’яти днів поспіль.

Міністерство охорони здоров’я України щодня оновлює ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19 та публікує їх на офіційному сайті. Саме на підставі цих ознак, Державна комісія з питань ТЕБ та НС раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону того чи іншого рівня епідемічної небезпеки.

З чинними рівнями епідемічної небезпеки можна ознайомитись за посиланням.

Поділитися