Прес-центр

Цікавий факт
24 травня 2021, 06:00
Як платнику податків припинити підприємницьку діяльність?

Підприємницька діяльність завжди носить ризиковий характер, тому інколи трапляється, що власна справа не приносить очікуваних результатів. Якщо підприємець хоче припинити господарську діяльність, він має виконати три наступних кроки.

Перший крок – зняття з обліку в Держреєстрі.

Передусім необхідно подати державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.

Заяву можна подати у паперовій або в електронній формі:

  • У паперовій формі заява подається заявником особисто, тому при собі потрібно мати документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, паспортний документ іноземця, посвідчення особи без громадянства, посвідку на постійне чи тимчасове проживання).

Також, заяву може подати довірена особа. У цьому випадку крім паспорта вона має пред’явити оригінал або нотаріально засвідчену копію довіреності. Крім того, заяву можна надіслати поштою. У цьому випадку справжність підпису заявника має бути нотаріально посвідченою.

  • В електронній формі документи подаються заявником через портал електронних сервісів. Скористатися таким способом надання документів можуть тільки ФОП, які отримали електронний цифровий підпис (ЕЦП).

Другий крок – зняття з обліку в Державній податковій службі, Державній службі статистики та Пенсійному фонді.

Датою зняття з обліку ФОП вважається день отримання даних про державну реєстрацію припинення ним підприємницької діяльності.

Державна служба статистики в день отримання таких відомостей повністю припиняє будь-які відносини з підприємцем. У Пенсійному фонді ФОП буде знятий з обліку як платник ЄСВ у тому випадку, якщо не має заборгованості зі сплати внеску, після проведення перевірок в передбаченому законом порядку.

Реєстрація закриття ФОП у Державній податковій службі не знімає зобов’язань, які виникли у зв’язку з веденням підприємницької діяльності. ФОП перебуватиме на обліку в органах ДПС як платник податків до проведення перевірки.

Третій крок – закриття рахунків у банках.

ФОП треба закрити наявні підприємницькі рахунки шляхом подачі відповідної заяви до відділення банку.

Поділитися