Прес-центр

Буква закону
15 липня 2021, 06:00
Як підприємець може підтвердити свій статус?

Чинними нормативно-правовими актами не передбачено надання органами Державної податкової служби України довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Наказом Державної податкової служби України від 22 квітня 2021 року № 446 «Про затвердження типових інформаційних карток адміністративних послуг» визначено адміністративні послуги та відповідальні за їх надання підрозділи ДПС та її територіальні органи. Слід зазначити, що до даного переліку адміністративних послуг не включено послугу з надання довідок про наявність у фізичної особи статусу підприємця.

Разом з тим, з метою забезпечення органів державної влади та учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, відповідно до Закону України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями, створено Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Відповідно до статті 6 вищезазначеного Закону, до повноважень державного реєстратора входить, зокрема, ведення ЄДР. Відомості, що у ньому містяться, є відкритими та загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та їхніх паспортних даних) та у випадках, передбачених цим Законом, за їх надання стягується плата (частина перша ст. 11 Закону № 755-IV).

Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань затверджено наказом Міністерства юстиції України від 10.06.2016 № 1657/5.

Поділитися