Прес-центр

Цікавий факт
29 жовтня 2021, 06:00
Як перевірити офіційний цифровий застосунок «Дія» на справжність?

На початку тижня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив про спробу невідомих осіб відтворити цифровий застосунок «Дія» та розповсюдити його у мережі. Вважається, що фейкова версія призначалася для підроблення документів, зокрема, COVID-сертифікатів про вакцинацію та паспортів.

Звичайно, подібні документи не вдасться підтвердити під час валідації за QR-кодом. Крім того, для завантаження підробленого застосунку необхідно було використовувати сторонні файли, які загрожують безпеці будь-якого мобільного пристрою.

У відповідь на дії хакерів Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України розробила інструкцію, яка допоможе перевірити офіційні мобільні застосунки на справжність:

  1. Завантажувати застосунок потрібно виключно через мобільні магазини для пошуку та завантаження додатків, які відповідають мобільній платформі користувача (AppStore для iOS та PlayMarket для Android).
  2. Перед завантаженням необхідно перевірити автора-розробника застосунку. Наприклад, автором «Дії» є Міністерство цифрової трансформації України.
  3. На офіційному сайті застосунку є інформація про наявність актуальної версії. Зокрема, посилання для завантаження «Дії» завжди можна знайти на сайті.
Поділитися