Прес-центр

Буква закону
04 жовтня 2021, 06:00
Як отримати міжнародний COVID-сертифікат про вакцинацію на порталі «Дія»?

За повідомленням Міністерства цифрової трансформації України, відтепер на порталі «Дія» будь-який користувач може самостійно згенерувати міжнародний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу за допомогою кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП).

Для цього потрібно виконати наступні кроки:

  1. Авторизуватися на порталі «Дія».
  2. На головній сторінці або в розділі «Послуги обрати «COVID19-сертифікат про вакцинацію».
  3. Перевірити вказані персональні дані та ознайомитись зі згодою на передачу персональних даних до Електронної системи охорони здоров’я (далі – ЕСОЗ).
  4. За допомогою КЕП підтвердити заяву на отримання сертифікату та надати дозвіл на передачу медичних даних до ЕСОЗ для генерації сертифіката про вакцинацію.

Важливо! У якості КЕП на порталі «Дія» можна використовувати як Дія.Підпис, який генерується за допомогою застосунку «Дія», так і будь-який інший електронний підпис. З інструкцією щодо отримання КЕП можна ознайомитись за посиланням.

  1. Після цього система автоматично надсилає запит в ЕСОЗ та генерує сертифікат у форматі PDF. Користувач може роздрукувати його або зберегти на своєму пристрої та за потреби показувати QR-код з екрана.

Слід зауважити, що COVID-сертифікат про вакцинацію можна згенерувати на порталі «Дія» лише у тому випадку, якщо у реєстрі є правильно внесені дані про два щеплення від коронавірусу.

Відеоінструкцію про отримання сертифікату на порталі «Дія» можна побачити за посиланням.

Поділитися