Прес-центр

Буква закону
07 лютого 2022, 06:03
Як діяти платнику податків у випадку прострочення термінів сплати податків з вини банку?

За даними Головного управління Державної податкової служби України у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, обставини, за яких платники податків звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, визначені у пп. 112.8.5 п. 112.8 ст. 112 Податкового кодексу України.

Зокрема, такими обставинами є відповідні дії або бездіяльність з вини банку, органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, установи – учасника платіжної системи, еквайрія (щодо податкових правопорушень, передбачених ст. 124 і 125.1 Податкового кодексу України).

Згідно з вказаними законодавчими нормами, у разі порушення термінів сплати або неперерахування грошового зобов’язання з податків (зборів, платежів) з вини банку, у тому числі через регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку суб’єкт господарювання повинен надати до контролюючого органу заяву з копіями платіжних документів, які засвідчують факт їх подання до установи банку.

При цьому такий суб’єкт господарювання звільняється від фінансової відповідальності у вигляді штрафу та/або пені.

Винятком з такої ситуації є випадки, коли банк повернув платіжні доручення без виконання або платник податків звернувся до банку, що віднесений до категорії неплатоспроможних, та ініціювання сплати коштів не було завершене.

Поділитися