Прес-центр

Екологія
30 листопада 2020, 06:02
Вуличне освітлення викликає явище світлового забруднення, яке також називається "світловим смогом"

Основними джерелами світлового забруднення є великі міста, промислові комплекси, вуличне освітлення, рекламні щити, архітектурні об'єкти та прожектори.

Засвічування нічного неба штучними джерелами освітлення досягає нижніх шарів атмосфери та посилюється через частинки пилу та аерозолів, які поширені в повітрі.

Слід зазначити, що за даними Міжнародної асоціації темного неба, щонайменше 35% нічного освітлення у містах використовується безцільно. Тоді як збитки від даремно витраченого світла лише в США оцінюються у 3 млрд доларів щорічно.

Крім того, вчені нагадують, що світловий смог згубно позначається на здоров'ї людей та порушує їх біоритми. Також, штучне світло негативно впливає на стан екосистем. При цьому, страждає не тільки фізіологія різних представників фауни, а й порушується їх орієнтація у просторі та міграція, погіршуються конкурентні взаємодії, відносини хижак-жертва тощо.

Також, дослідження Американського Геофізичного Об'єднання показують, що світлове забруднення руйнує нітратні радикали, перешкоджаючи природному нічному зменшенню атмосферного смогу, який накопичується через викиди автомобілів та промислових об'єктів.

Поділитися