Прес-центр

Курйоз
02 липня 2021, 06:03
Встановлення родоводу обернулося для американця тюремним ув’язненням

Нещодавно громадянин США Джаред Вон захотів більше дізнатися про своїх предків та зацікавився пошуком свого родоводу. Для цього чоловік вирішив здати відповідний аналіз у приватній лабораторії та надав для дослідження зразок свого ДНК, який дозволяв визначити, ким та якої національності були його предки, та чи є у нього хронічні або генетичні хвороби.

Однак, замість листа з результатами аналізу американець отримав несподівану зустріч з поліцією, які заарештували його та повідомили про підозру в скоєнні зґвалтування.

За відомостями правоохоронців, у 2007 році невідомий чоловік запропонував студентці підвезти її до гуртожитку. По дорозі зловмисник напав на дівчину, а потім залишив постраждалу на узбіччі та втік. Дівчина вижила і невдовзі звернулася з заявою до поліції, де пройшла всі необхідні обстеження. Але правоохоронцям так і не вдалося відшукати злочинця.

Розслідування кримінальної справи тривало понад чотирнадцять років та мало б стати невдалим, адже свідків злочину знайти не вдалося, а наявні зразки ДНК не збігалися з даними жодної поліцейської бази.

Однак, коли вищезазначена лабораторія у 2021 році передала дані ДНК Джареда Вона в рамках програми розкриття злочинів, яка передбачена законодавством США, правоохоронці перевірили дані та швидко викрили зловмисника.

Таким чином, попри те, що справедливе покарання спіткало чоловіка лише через роки, наразі він знаходиться під вартою та чекає суду.

Поділитися