Прес-центр

Екологія
01 жовтня 2021, 06:00
Всесвітня організація охорони здоров’я оновила вимоги до якості повітря

Вперше за останні 15 років Всесвітня організація охорони здоров'я (далі – ВООЗ) внесла зміни у «Глобальні рекомендації щодо якості повітря». У документі містяться відомості про припустимий вміст в атмосферному повітрі твердих частинок (PM 2,5 та PM 10), озону, діоксиду азоту, діоксиду сірки та монооксиду вуглецю.

Під час роботи над розробкою нових рекомендацій експертами організації було проаналізовано понад 500 наукових публікацій щодо впливу забруднення повітря на здоров'я людей та перспективні наслідки такого впливу. У ході досліджень було визначено, що значна шкода стану людини завдається при більш низьких концентраціях забруднюючих речовин, ніж вважалося до цього. Як наслідок, ВООЗ суттєво знизила гранично допустимі норми:

  • у чотири рази – для двоокису азоту (NO2), який викидають в атмосферу, зокрема, дизельні двигуни;
  • у два рази – для мікрочастинок розміром до 2,5 мікрометрів (у порівнянні, діаметр людської волосини складає приблизно 50-100 мікрометрів);
  • у чотири рази – для великодисперсних частинок розміром до 10 мікрометрів.

Слід зауважити, що за оцінками ВООЗ, кожного року у світі через негативний вплив забруднення повітря реєструється близько семи мільйонів випадків передчасних смертей. Цей показник можна порівняти із кількістю смертей від куріння. Крім того, відомо, що забруднення повітря призводить до посилення ризику виникнення ішемічної хвороби серця, інсульту та діабету у дорослих, а також порушення розвитку і функції легень, загострень астми та респіраторних інфекцій у дітей.

За словами генерального директора ВООЗ Тедроса Гебреісуса, проблема забруднення атмосферного повітря серйозно загрожує здоров’ю людей по всьому світу, але наразі найбільше від неї страждають жителі країн з низьким та середнім рівнем доходу.

Поділитися