Прес-центр

Екологія
09 липня 2021, 06:02
Всесвітня метеорологічна організація підтвердила новий екстремальний температурний рекорд, зафіксований в Антарктиді

Науково-дослідна станція Есперанса зафіксувала рекордну спеку (18,3°C) на Антарктичному півострові 6 лютого 2020 року.

Слід зауважити, що попередній підтверджений температурний рекорд (17,5°C) зареєстровано на цій же науково-дослідній станції в Антарктиді 24 березня 2015 року.

Разом з тим, Всемірна метеорологічна організація (далі – ВМО) при ООН відхилила ще більш високий температурний показник – 20,7°C, про який 9 лютого 2020 року повідомила бразильська станція моніторингу вічної мерзлоти на острові Сеймур. Детальний аналіз даних і метаданих показав, що система радіаційного захисту призвела до помилки датчику температури.

«Контроль максимальної температури дуже важливий для нас, адже допомагає відтворити картину кліматичних змін на одному з останніх кордонів Землі. Навіть більшою мірою, ніж Арктика, Антарктика погано досліджена з точки зору безперервних і стійких спостережень за погодою і кліматом. Однак, обидва регіони відіграють важливу роль у формуванні клімату, а також контролі за станом Світового океану і підвищенням рівня моря», – зазначив професор Петтері Таалас, секретар ВМО.

Як відзначили в організації, Антарктичний півострів (північно-західний край поблизу з Південною Америкою) є одним з регіонів планети з найбільш стрімким потеплінням, майже на 3°C за останні 50 років.

Поділитися