Прес-центр

Буква закону
21 грудня 2020, 07:06
ВС роз'яснив, які ухвали слідчого судді не можна оскаржити

Постанова від 17 листопада 2020 року у справі № 750/10012/19.

Верховний Суд колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу прокурора на ухвалу Чернігівського апеляційного суду про відмову у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою прокурора на ухвалу слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова.

Обставини справи та суть спору:

Ухвалою слідчого судді Деснянського районного суду м. Чернігова частково задоволено клопотання захисника підозрюваного ОСОБА_1 та призначено у кримінальному провадженні будівельно-технічну експертизу по об`єкту. Чернігівський апеляційний суд на підставі ч. 4 ст. 399 КПК України відмовив у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою прокурора на ухвалу слідчого судді.

У касаційній скарзі прокурор, посилаючись на істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, просить скасувати ухвалу апеляційного суду і призначити новий розгляд у цьому суді.

Висновок ККС ВС:

Колегія суддів ККС ВС не знайшла підстав для задоволення касаційної скарги прокурора і скасування ухвали апеляційного суду та дійшла до наступного висновку.

Перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування в апеляційному порядку, викладені в частинах 1 та 2 ст. 309 КПК України. Ухвала, постановлена за результатами розгляду клопотання про призначення експертизи, до даного переліку не входить.

Дізнатись подробиці справи: https://cutt.ly/9hFmZm0

Поділитися