Прес-центр

Екологія
01 вересня 2020, 10:55
Влада Маврікії заарештувала капітана затонулого корабля, який спричинив розлив нафти

На початку серпня цього року танкер MV Wakashio сів на мілину, що спровокувало подальший розлив нафти в одному з найбільш незайманих морських районів світу поблизу Маврикії. Вже наступного дня уряд оголосив про надзвичайну екологічну ситуацію.

Фахівці із запобігання аварійним ситуаціям усунули більшу частину нафти️, що залишилася на кораблі, перш ніж він розколовся на дві частини. Проте пальне все одно розповсюдилось на значну територію морського дна, пошкодивши корали та інших морських мешканців.

Протягом цього місяця влада Маврикії заарештувала капітана судна і одного з членів екіпажу, відмовивши їм у звільненні під заставу. Наразі екологічні експерти стверджують, що розлив нафти триває. А видалення корабля з води вимагатиме кількох місяців.

"Маршрут корабля був неправильним від самого початку, і навігаційна система танкера неодноразово попереджала про це екіпаж, але команда проігнорувала загрозу. Судно не подавало сигналів SOS, коли сіло на мілину, а його екіпаж не реагував на спроби берегової охорони зв'язатися з ними", - прокоментував ситуацію інспектор Siva Coothen.

Треба зазначити, що інший танкер під назвою "Delfi", який в листопаді минулого року сів на мілину в акваторії одеського порту, також досі продовжує знаходитися у воді. Неодноразові спроби судновласника підняти і прибрати його не були успішними.

Лише 26 серпня 2020 року судно вдалося вирівняти і поставити на рівний кіль завдяки фахівцям ТОВ "Краншип". Як повідомляє міністр інфраструктури Владислав Криклій, наступним етапом стане візуальний огляд корпусу, герметизація та ремонт судна. Надалі танкер планують прибрати з берега до початку сезону штормів.

Поділитися