Прес-центр

Цікавий факт
09 березня 2021, 07:00
Визначено рекордсменів по навантаженню серед апеляційних судів

Рада суддів України оприлюднила показники нормативів щодо навантаження на суддів апеляційних господарських та апеляційних адміністративних судів.

Так, Центральний апеляційний господарський суд і Північний апеляційний господарський суд розглянули більше справ, ніж передбачено за нормативами. Причому Центральний АГС — вдвічі більше, якщо враховувати наявну кількість суддів з повноваженнями.

Крім того, чотири суди були б недовантажені, якби мали ту кількість працівників, яка передбачена штатом. Йдеться про Центральний апеляційний господарський суд, Північний апеляційний господарський суд, Західний апеляційний господарський суд та Південно-західний апеляційний господарський суд. Але через наявність вакансій, їм все таки довелося переробляти. І лише Північно-західний апеляційний господарський суд впорався з усіма справами наявними силами.

Разом з тим, в апеляційних адміністративних судах розглянуто значно більше справ, ніж передбачено за нормативами. Так, у Першому апеляційному адміністративному суді в Донецькій області, 9 суддів виконували роботу і за себе, і за 37 відсутніх колег. І це абсолютний рекорд.

У Шостому апеляційному адміністративному суді та Другому апеляційному адміністративному суді навантаження було більше ніж потрійним. Судді Сьомого апеляційного адміністративного суду працювали за двох, а у П'ятому апеляційному адміністративному суді — 27 суддів замість 49. Тоді як найнижчі показники — у Вінницькій і Одеській області.

Всього в апеляційній інстанції адміністративної юстиції має працювати у два рази більше суддів, ніж передбачено за штатом.

Поділитися