Прес-центр

Екологія
20 липня 2021, 05:54
Визначено чотири міста — кандидати на звання Зеленої столиці Європи

Шведський Хельсінгборг, польський Краків, болгарська Софія та естонський Таллінн вийшли у фінал змагання за відповідне звання 2023 року. Переможці будуть оголошені 9 вересня у фінському місті Лахті, яке стало Зеленою столицею Європи 2021 року.

Титул «Зелена столиця Європи» (European Green Capital Award) присуджується з 2011 року великим містам, які зуміли досягти значних результатів в області покращення екології та сталого розвитку. Відтак, вже відомо, що у 2022 році звання найбільш екологічного великого європейського міста отримає французьке місто Гренобль.

Крім того, ще шість європейських міст стали кандидатами на звання «Європейський зелений лист» (European Green Leaf Award) 2022 року. Це Бистриця (Румунія), Ельсінор (Данія), Гава (Іспанія), Тревізо (Італія), Валонгу (Португалія) та Винтерсвейк (Нідерланди).

Цим титулом нагороджуються невеликі міста (до 100 тисяч жителів), яким вдалося поліпшили свою екологічну ситуацію. Відтак, у 2021 році цей титул отримали два міста: Габрово у Болгарії та Лаппеенранта у Фінляндії.

Поділитися