Прес-центр

Екологія
11 лютого 2022, 06:05
Вінниця стала першою українською громадою, в якій проголосили зелений курс

Відповідну декларацію, розроблену за прикладом Європейського Зеленого курсу, підписав Вінницький міський голова Сергій Моргунов під час сесії Вінницької міської ради. Учасниками заходу стали також посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас, українські парламентарії та представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

«Зелений курс Вінниці – це логічне продовження довгострокових планів нашої громади щодо зеленого розвитку, зафіксованих як в Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року, так і в Стратегії 3.0. Зокрема, йдеться про такі пріоритети розвитку громади у найближчі роки, як «Зелена економіка та смартспеціалізація» і «Доступне, безпечне та екологічно чисте середовище», – розповів Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Таким чином, відтепер Зелений курс є стратегічним напрямом розвитку міста та складе основу для впровадження усіх міських політик сталого розвитку, розбудови інфраструктури та залучення екологічних інвестицій. В основі укладеної декларації про Зелений курс Вінниці покладена мета - досягти кліматичної нейтральності та мінімізувати викиди парникових газів.

Слід зауважити, що Європейський зелений курс – це глобальна програма стратегічних рішень та дій Європейського Союзу, яка має на меті досягнення сталого та екологічного розвитку на всіх рівнях економіки й суспільства, а також перетворення Європи на перший кліматично нейтральний континент до 2050 року.

Важливими перевагами залучення до Європейського зеленого курсу є, зокрема:

  • використання нових механізмів і втілення в життя інноваційних рішень щодо покращення міського простору;
  • підвищення екологічної якості життя;
  • залучення «зеленого» фінансування та інвестицій;
  • вихід на європейські ринки.

У рамках Зеленого курсу у Вінниці планують запровадити наступні ініціативи:

  • реорганізувати відділ з охорони довкілля та моніторингу якості атмосферного повітря у структурі департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради;
  • провести оцінку вразливості міста до зміни клімату;
  • розробити та імплементувати стратегії з адаптації міста до зміни клімату;
  • вивчити питання пом'якшення клімату при розробці стратегічних, програмних документів, а також документів державного планування Вінницької міської ради.

Ознайомитись з текстом Декларації про Зелений курс Вінниці можна за посиланням.

Цікавим є те, що зазначені наміри та цілі отримають продовження в Дорожній карті заходів для реалізації Зеленого курсу Вінниці до 2030 року. Цей документ слугуватиме орієнтиром руху Вінницької громади у напрямку зеленої трансформації та сприятиме залученню «зелених» інвестицій, модернізації та впровадженню інновацій і цифровізації громади.

Поділитися