Прес-центр

Екологія
26 лютого 2021, 07:55
Викопне паливо спричинило 8,7 млн смертей за один рік у всьому світі

Такі дані наводяться у дослідженні, яке є результатом співпраці вчених Гарвардського університету, Університету Бірмінгема, Університету Лестера та Університетського коледжу Лондона.

Таким чином, через забруднення повітря електростанціями, транспортними засобами та іншими джерелами, відбувалася кожна п'ята смерть у світі. В рамках дослідження вчені використовували глобальну тривимірну модель хімії атмосфери, створену NASA, яка має детальне розширення і дозволяє розрізняти джерела забруднення.

Найбільша кількість загиблих спостерігається у країнах з високим рівнем використання викопного палива. При цьому дослідження показало, що понад 10% смертей у США та Європі, а також майже третина смертей в Східній Азії (включаючи Китай) викликані саме забрудненням повітря. Тоді як у Південній Америці та Африці цей показник значно нижче.

«Коли ми отримали результати, то спочатку не могли повірити, адже це приголомшливі цифри», — прокоментувала Еліза Маре, географ з Університетського коледжу Лондона та співавтор дослідження.

Лише вдумайтеся: кількість загиблих через забруднення повітря перевищує загальну кількість людей, які щорічно помирають у всьому світі від куріння тютюну або від малярії. Немає сумнівів, що існує прямий зв'язок між забрудненням довкілля в результаті спалювання викопного палива і випадками серцево-судинних, легеневих і респіраторних захворювань.

Без викидів викопного палива середня тривалість життя населення світу збільшилася б більш ніж на рік, а глобальні витрати на економіку та охорону здоров'я впали б приблизно на 2,9 трлн доларів.

«Ми не розуміємо, що забруднення повітря є невидимим вбивцею», — наголосила Нілу Туммала зі Школи медицини й медичних наук Університету Джорджа Вашингтона. «Повітря, яким ми дихаємо, впливає на здоров'я кожного, але особливо це стосується дітей, літніх людей та людей з низьким доходом. Зазвичай найбільше страждають ті, хто живе у великих містах».

«Викопні види палива мають дійсно негативний вплив на здоров'я, клімат і навколишнє середовище, і ми маємо впроваджувати негайні заходи у відповідь», — підсумувала співавторка дослідження Еліза Маре. — «У світових урядів є корисні цілі зі зниження викидів вуглецю, але нам потрібно більш стрімко просувати їх вперед, з огляду на величезний збиток, вже нанесений громадському здоров'ю».

Поділитися