Прес-центр

Буква закону
01 грудня 2021, 06:00
Відтепер змінити місце проживання можливо онлайн за допомогою порталу «Дія»

З 01 грудня 2021 року в Україні запускається бета-тестування нової програми – електронні послуги з реєстрації та декларування місця проживання на цифровому порталі державних послуг «Дія».

Про це повідомив Віце прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. За його словами, завдяки нововведенню змінити зареєстроване місце проживання можливо за 15 хвилин – потрібно лише заповнити відповідну заяву в «Дії», підписати її за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та підтвердити згоду власника житла в онлайн-режимі.

«Поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації. Ми повністю трансформуємо цю послугу, прибираючи бюрократію. Більше не потрібно буде їхати, наприклад, до свого рідного міста, навіть якщо ви хочете там зареєструватися, що заощадить багато часу українцям», – зазначив він.

Також, за словами міністра, впровадження послуги спростить відвідування військкоматів для чоловіків, адже їм не потрібно буде звертатися до цієї установи у випадку переїзду. Відтепер військкомати будуть щоразу отримувати цю інформацію автоматично та швидко.

Слід зауважити, що завдяки запровадженню цієї програми, українці матимуть змогу отримувати пенсію чи медичну допомогу саме за місцем проживання.

Поділитися