Прес-центр

Буква закону
30 березня 2021, 06:02
Відтепер суди зможуть роздруковувати копії судових рішень з Єдиного державного реєстру судових рішень

Державна судова адміністрація України затвердила зміни до Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України. Відповідний Наказ від 24.03.2021 № 92 опубліковано на офіційному вебсайті відомства. Як зазначено у документі, зміни вносяться задля спрощення процедур посвідчення і видачі копій судових рішень та документів.

Зокрема, пункт 12 у розділі ХІ доповнено абзацом наступного змісту: «У разі, якщо неможливо видати копію судового рішення в суді, який ухвалив судове рішення, така копія може бути виготовлена з Єдиного державного реєстру судових рішень (далі – ЄДРСР) за заявою особи судом, якому визначено територіальну підсудність справ, або судом апеляційної інстанції за підсудністю встановленою законом». Ця норма є особливо актуальною для громадян, які виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської, Донецької областей та АР Крим.

Таким чином, ДАС дозволила видавати копії судових рішень шляхом друку електронного примірника судового рішення з ЄДРСР. Слід зазначити, що до внесення таких змін в Інструкцію, процедура отримання завірених рішень судів, які свого часу приймалися на нині тимчасово окупованих територіях, була неможливою.

Під час засвідчення копії судового рішення з оригіналу електронного документу, який міститься в Реєстрі, проставляється позначка «Виготовлено з ЄДРСР».

Поділитися