Прес-центр

Екологія
07 квітня 2021, 06:00
Відродження лісів допоможе у відновленні планети після пандемії COVID-19

Про це заявив заступник Генерального секретаря ООН з економічних питань Лю Чженьмінь, виступаючи у віртуальному засіданні, присвяченому Міжнародному дню лісів. За його словами, саме вони зіграли величезну роль у захисті людей від коронавірусу.

Він нагадав, що ліси та зелені насадження запобігають ерозії та руйнуванню ґрунту, таким чином пом'якшуючи негативні наслідки кліматичної кризи. Також, вони забезпечують людей паливом і продовольством. Для багатьох ліси є важливим джерелом доходу.

Під час пандемії саме ліси забезпечували населення всім необхідним: стали вихідним матеріалом для виробництва масок, етанолу для антисептиків, паперових рушників, мила та інших санітарних засобів.

До того ж, у період локдауну ліси і парки стали територією, де можна безпечно гуляти або займатися спортом, дотримуючись при цьому необхідної соціальної дистанції. Саме здорові ліси можуть стати свого роду природним буфером проти зоонозних захворювань та нових пандемій.

«Однак, попри їх важливість, ліси й далі знаходяться під загрозою», — зазначив Лю Чженьмінь.

За даними ООН, за останні три десятиліття темпи знеліснення нашої планети дещо уповільнилися, але, попри це, з 1990 року було втрачено близько 420 млн гектарів лісу. Скорочення площі лісів загрожує зникненням багатьох диких видів флори та фауни, адже саме на ліси припадає основна частина всього наземного біорізноманіття планети. Йдеться про 60 тисяч різних видів рослин і дерев, 80% всіх видів земноводних, 75% видів птахів та 68% видів ссавців.

Поділитися