Прес-центр

Екологія
10 вересня 2020, 16:05
Відновлення економіки після коронавірусу має враховувати екологічні інтереси світу

"Пандемія COVID-19 нагадала нам про те, яким цей світ міг би бути — з чистим небом та річками. Це символ того, що здоров'я та економіка нероздільні. Історія пам'ятає про те, як епідемії та пандемії змінювали світову економіку та суспільство. COVID-19 не є винятком. Зокрема, це має стати новим стимулом збільшити зусилля в протидії кліматичним змінам", — наголосив голова ВООЗ Тедрос Гебрейесус в ході брифінгу.

Також, пан Гебрейесус розповів про екологічні заходи, до яких вже вдалися деякі країни та міста в умовах пандемії. Наприклад, у столиці Кенії — Найробі, створили додаткові пішохідні та лісопаркові зони. А влада Пакистану дає можливість громадянам, що втратили роботу під час карантину, заробити гроші, висаджуючи дерева.

Було згадано про те, що в Іспанії закрилися 7 з 15 вугільних теплоелектростанцій, а у Португалії наступного року закриваються всі вугільні теплоелектростанції.

Нагадаємо, що у травні ВООЗ опублікувала "Маніфест здорового та зеленого відновлення економіки". За словами голови організації, з того моменту вже 40 млн працівників медицини з 90 країн направили лідерам країн "великої двадцятки" листи із закликами дотримуватися принципів цього маніфесту. Згідно з документом, здоров'я населення й охорона довкілля є основними мотивами посткризового відновлення після пандемії COVID-19. А досягти балансу у добробуті економіки та екології дозволять розумні та далекоглядні дії:

  • захист і збереження природного середовища — первісного джерела чистого повітря, води та їжі, які опинилися під загрозою внаслідок антропогенної експансії;
  • вкладання ресурсів в забезпечення базових послуг від водопостачання, санітарії до екологічно чистого енергопостачання;
  • забезпечення переходу до "зеленої" енергетики в інтересах здоров'я населення;
  • формування стійких продовольчих систем, сприятливих для здоров'я населення;
  • припинення використання грошей платників податків для фінансування забруднення навколишнього середовища;
  • створення здорового та сприятливого для життя міського середовища.
Поділитися