Прес-центр

Екологія
08 грудня 2021, 06:05
Вертикальні сади можуть знизити витік тепла із будівель щонайменше на 30%

Згідно з результатами нового дослідження, обладнання будівель вертикальними садами або «зеленими» стінами здатне суттєво скоротити тепловтрати, що потенційно знизить витрати на опалення та позитивно позначиться на рівні життя. Відповідні висновки вже опублікували у журналі «Building and Environment».

Дослідження проводив доктор Метт Фокс разом зі своєю командою, які вивчають сталу архітектуру в Університеті Плімуту у Великій Британії. Дослідники розглядали витік тепла з приміщення Sustainability Hub – Центру сталого розвитку, збудованого у 1970-х роках на території університетського містечка. Вони порівнювали, наскільки ефективно дві секції його стіни зберігали тепло.

Одна з секцій була обладнана зовнішнім фасадом у вигляді «зеленої» стіни, що складається з гнучкої системи повстяних тканинних кишень для ґрунту та садіння рослин. Інша – являла собою звичайний кам’яний фасад.

Після п'яти тижнів вимірювань дослідники виявили, що кількість тепла, яка втрачається через стіну з живим рослинним фасадом, була на 31,4% меншою. Тоді як денна температура в цій секції залишалася більш стабільною, а отже, для її нагріву потрібно менше енергії.

Колега доктора Метта Фокса, доктор Томас Мерфі, впевнений, що в умовах повсюдної урбанізації лише екологічна інфраструктура стане ефективним помічником у боротьбі з кліматичною кризою, забрудненням повітря та втратою біорізноманіття. За його словами, «зелені» стіни можуть покращити якість повітря, знизити шумове забруднення, підвищити рівень здоров'я та добробуту людей. Крім того, вони можуть забезпечити значну економію енергії, що допоможе зменшити вуглецевий слід будівель.

«Нам необхідно надалі оптимізувати системи «зелених» стін, щоб максимально підвищити екологічні вигоди та зменшити витрати на забезпечення сталого розвитку», – зазначив він.

Поділитися