Прес-центр

Ситуація
29 січня 2021, 07:05
Верховна Рада підтримала створення бюро економічної безпеки

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт № 3087-д «‎Про Бюро економічної безпеки», яке стане єдиним правоохоронним органом боротьби зі злочинами у сфері економіки. За законопроєкт проголосували 242 депутати.

Після утворення Бюро економічної безпеки буде ліквідовано не лише податкову міліцію, але й економічні підрозділи в Національній поліції та Службі безпеки України.

На відомство планується покласти повноваження з запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття економічних злочинів. Там розслідуватимуться справи щодо ухилення від сплати податків та інші злочини, пов’язані з економікою та фінансами.

У відомстві працюватимуть детективи, які будуть проводити збір аналітичної інформації та вести оперативно-розшукову діяльність на рівні з іншими силовими структурами.

Загалом планується працевлаштувати 4 тисячі працівників — як у центральний апарат, так і в регіональні підрозділи. Добір працівників проводитиметься на конкурсних засадах.

Бюро економічної безпеки очолюватиме директор. Він призначається на посаду Урядом за поданням Прем'єр-міністра та пропозицією комісії з проведення конкурсу.

Слід зазначити, що раніше ухвалення цього законопроєкту у першому читанні викликало негативну реакцію серед представників бізнесу.

Поділитися