Прес-центр

Екологія
09 вересня 2021, 06:00
В Європі досягли рекордного рівня виробництва «зеленої» енергії

За даними незалежного аналітичного центру з питань клімату та енергетики Ember, цього літа 10% всієї електричної енергії у Європейському Союзі надходило від сонячних електростанцій.

Відтак, у сукупності за всі літні місяці 27 європейських держав виробили майже 39 ТВт-год сонячної електроенергії, що на 10 ТВт-год більше, ніж за той же проміжок часу у 2018 році. При цьому сім країн лідирують у виробництві відновлюваної енергії. Так, у Німеччині та Нідерландах її частка складає 17% від загального виробництва, в Іспанії – 16%, у Греції та Італії – 13%, в Угорщині – 12%, у Данії – 11%.

Цікавим є те, що деяким європейським державам вдалося суттєво розвинути потужності сонячних електростанцій та навіть встановити особисті рекорди у сфері виробництва «зеленої» енергії. Зокрема, цього року Угорщина виробила в чотири рази більше сонячної електроенергії, ніж за аналогічний період у 2018 році. Тоді як Нідерланди та Іспанія збільшили виробництво екологічної енергії втричі та вдвічі відповідно. А Естонія досягла показника у 10%, хоча чотири роки тому в країні зовсім не вироблялась сонячна електроенергія.

Однак, за словами представника Ember Чарльза Мура, наразі в Європейському Союзі відновлювана енергетика продовжує поступатися обсягу виробництва електроенергії з вугілля. Цього літа його частка становила 14% від загального обсягу споживання в ЄС. Таким чином, задля досягнення мети зі скорочення викидів парникових газів на 55% до 2030 року, європейські країни мають швидше розвивати екологічну енергетику та запроваджувати нові сонячні та вітрові енергетичні установки.

Поділитися