Прес-центр

Екологія
19 січня 2022, 06:03
В Європейському Союзі з’явиться космічна система моніторингу викидів парникових газів

За повідомленням великого порталу про космос та астрономію The Space, над унікальною розробкою наразі працюють науковці з Європейського космічного агентства (з англ. European Space Agency, ESA), Європейської організації з експлуатації метеорологічних супутників (з англ. European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites, EUMETSAT) та експерти програми Європейського Союзу з моніторингу Землі «Коперник» (з англ. Copernicus Programme). За їхніми словами, космічний моніторинг антропогенних викидів допоможе світу досягти цілей щодо пом'якшення наслідків зміни клімату.

Відтак, здійснити запуск нової системи моніторингу, яка отримала назву «CO2MVS», планується до 2026 року. Супутники, які відправляться у космос спеціально для цієї місії, з високою точністю та в реальному часі вимірюватимуть по всій планеті концентрації двох найпоширеніших і шкідливіших парникових газів – вуглекислого газу та метану.

Крім того, систему запрограмують таким чином, щоб отримувати дані не лише про загальний обсяг викидів, а й бачити місця на планеті, звідки надходять парникові гази. У реальному часі дані будуть інтегровані в комп'ютерні моделі атмосфери та біосфери Землі, які використовуються Службою моніторингу атмосфери «Коперник» (з англ. Copernicus Atmosphere Monitoring Service, CAMS).

За словами розробників, наразі неможливо точно виміряти, скільки парникових газів викидають в атмосферу великі заводи, міста та навіть країни. Крім того, вуглекислий газ немає кольору та запаху, і миттєво розчиняється в атмосфері. Саме тому зафіксувати джерела шкідливих викидів надзвичайно складно, а науковці у своїх розрахунках спираються лише на непрямі оцінки та комп’ютерні моделі.

«Ми матимемо можливість верифікувати обсяг викидів, порівнюючи кількісні моделі з реальними спостереженнями, що надходитимуть зі супутників», – коментує співробітник CAMS Венсан-Анрі Пеш. – «Це допоможе приблизити наші уявлення про обсяги викидів CO2 з тим, що насправді потрапляє в атмосферу. Звичайно, це не обов’язково сильно змінить наші уявлення про викиди в Європейському Союзі. Однак, що стосується інших частин світу, можливо, ми отримаємо несподівані результати та насправді відбудеться значна переоцінка наявних даних».

Поділитися