Прес-центр

Екологія
15 липня 2021, 06:02
В Європейському Союзі заборонили продаж одноразових пластикових товарів

З 03 липня 2021 року з продажу у європейських країнах має повністю зникнути продукція одноразового використання, виготовлена з пластику. Набула чинності відповідна директива ЄС, ухвалена ще у 2019 році.

Відтак, заборона стосується одноразових ложок, виделок, ножів, тарілок, соломинок для пиття, ватних паличок, паличок для розмішування та тримання надувних кульок. Крім того, відтепер забороняється продавати одноразові контейнери для їжі та напоїв, виготовлені з пінопласту. Підприємці мають переходити на альтернативні товари з переробних матеріалів, зокрема, скла або металу.

Цікавим є те, що для продажу також забороняються тарілки та інший посуд з пластмаси на біологічній основі чи виготовленої з біорозкладного пластику. Такі ж правила передбачені й для одноразового посуду з паперу, якій містить пластиковий шар чи вкритий пластиковою плівкою.

Разом з тим, вже виготовлені пластикові одноразові продукти, які зараз залишаються на складах, дозволено розпродати. Щодо імплементації вищезазначеної директиви ЄС, європейські країни можуть визначитись самостійно. Відтак, у Німеччині додатково до обмежень набуло чинності правило, яке зобов'язує виробників маркувати одноразові непереробні товари, які поки не мають альтернатив. Йдеться, зокрема, про гігієнічні товари, одноразові стакани та фільтри до цигарок. Відповідне маркування має донести до споживачів про шкоду, яку спричиняє пластик довкіллю.

Поділитися