Прес-центр

Цікавий факт
03 серпня 2021, 06:00
В Європейському Союзі планують обмежити розрахунки готівкою та криптовалютою

Таким чином Європейська комісія має намір посилити боротьбу з відмиванням грошей та протистояти фінансуванню тероризму. Відтак, на території ЄС пропонується заборонити анонімні електронні гаманці, встановити граничну межу готівкових платежів, а також створити відомство по боротьбі з відмиванням грошей.

Як повідомляється на офіційному порталі Єврокомісії, завдяки новій законодавчій ініціативі, у майбутньому в ЄС можливо буде оплачувати готівкою рахунки на суму менше ніж 10 тисяч євро. При цьому планується зробити виняток для угод між приватними особами або особами, які не мають банківських рахунків.

Цікавим є те, що за даними Європейської комісії, дві третини європейських країн вже встановили верхню межу допустимих готівкових платежів.

Крім того, відомство запропонувало змінити правила використання біткоїнів та іншої криптовалюти. Зокрема, угоди з їх використанням мають бути цілком прозорими. Тим самим передбачається запобігти можливому використанню криптовалюти для відмивання грошей або фінансування тероризму.

Слід зазначити, що центральною частиною даної законодавчої ініціативи Єврокомісії є створення нового управління по боротьбі з відмиванням грошей (Anti-Money Laundering Authority, AMLA).

Його основними завданнями буде координація дій задля забезпечення ефективного та послідовного дотримання законодавства ЄС у цій сфері, а також допомога органам фінансової розвідки для виявлення нелегальних міжнародних фінансових потоків. Зокрема, дане відомство стежитиме за діяльністю «сумнівних фінансових установ на території Європейського Союзу».

З повідомлення на порталі Єврокомісії відомо, що Європарламент позитивно зустрів зазначені законодавчі ініціативи, назвавши їх «давно очікуваним кроком у правильному напрямку». Відтак, за словами експерту з економічної політики консервативної фракції Європарламенту Маркуса Фербера, «наразі ефективність боротьби з відмиванням грошей в ЄС страждає від неуніфікованого законодавства та недостатнього його виконання».

Поділитися