Прес-центр

Огляд законодавства
15 жовтня 2020, 09:00
В ЄС тваринництво здійснює більше викидів СО2, ніж всі автомобілі на європейських дорогах загалом

Згідно з новим дослідженням Greenpeace, викиди від тваринництва становлять 17% (502 млн тонн СО2) від загального обсягу викидів парникових газів в ЄС. Враховуючи побічні фактори викидів (наприклад, промислове виробництво м'яса, вирощування сільськогосподарських культур для корму тощо), дана галузь сільського господарства виробляє щорічно 704 млн тонн СО2.

Таким чином, тварини на фермах завдають більшої шкоди для клімату та довкілля, ніж всі європейські автомобілі, що знаходяться в обігу.

Наведені дані показують, що викиди від тваринництва збільшилися на 6% (39 млн тонн тонн CO2) у період з 2007 по 2018 рік. Це еквівалентно збільшенню кількості автомобілів на 8,5 млн, як порівняли у своїх висновках експерти Greenpeace.

Наразі керівництво ЄС розробляє нове законодавство про клімат, оновлює власні кліматичні цілі та визначає сільськогосподарську політику на наступні сім років.

У Greenpeace сподіваються, що Європа скоротить поголів'я худоби та припинить субсидувати промислове сільське господарство.

"Ми не зуміємо запобігти найгіршим кліматичним змінам, якщо урядовці продовжать захищати промислове виробництво м'яса і молочних продуктів. Проте, коли обсяги виробництва скоротяться на 50%, викиди CO2 зменшаться на 250 млн тонн", — стверджує директор сільськогосподарського підрозділу організації Марк Контіеро.

Поділитися