Прес-центр

Екологія
18 червня 2021, 06:03
В ЄС пропонують ввести відповідальність за «екоцид»

За даними порталу EuroNews, Європейський парламент намагається просунути в міжнародний лексикон поняття «екоцид», яке позначатиме екологічне вбивство. Відтак, депутати вже ухвалили деякі формулювання для злочинів проти довкілля, які є четвертою за прибутковістю кримінальною діяльністю у світі.

Однак, стосовно цієї ініціативи є і суперечки. Так, правоцентристи виступають за те, щоб забезпечити суворі покарання для будь-яких екопорушників.

«Ми маємо притягнути до суду будь-яких осіб та компанії, що забруднюють землю, воду та атмосферне повітря. Вони повинні нести таку ж серйозну відповідальність, як це спостерігається у США», – наголосив депутат із Нідерландів та член Європарламенту Антоніус Мандерс.

Тоді як представники партії «зелених» закликають підвести під визначення екоциду лише такі діяння, що заподіюють особливо велику шкоду природі та планеті. Зокрема, йдеться про виток нафтопродуктів або атомні катастрофи. Депутат від цієї партії Марі Туссен із Франції закликає передбачити це в європейському законодавстві.

«Ми маємо можливість передбачити відповідальність за велику шкоду довкіллю, а також процедури покарання і заходи щодо засудження екоциду», – зазначила вона. – «Необхідно запобігати цим злочинам та заснувати загальні правила, які не дозволять їм відбуватися. Вивчаючи діяльність корпорацій, ми бачимо, як короткострокові економічні інтереси змушують йти на шкідливі для довкілля вчинки з боку директорів, які знаходяться під тиском, наприклад, своїх акціонерів. Тому, якщо ми матимемо такі правила, акціонери не матимуть можливості чинити тиск на керівників таких компаній як Total, Esso, Shell з тим, щоб вони продовжували експлуатувати викопне паливо і тим самим наражали на небезпеку все живе».

Слід зазначити, що з усіх гілок влади Європейського Союзу, нові визначення екологічних злочинів схвалив поки тільки Європарламент. Однак, депутати не мають наміру зупинятися і просуватимуть свою ініціативу як через Єврокомісію, так і уряди країн-членів.

Поділитися