Прес-центр

Цікавий факт
25 січня 2022, 06:00
В Японії запровадять додатковий вихідний для балансу праці та життя співробітників

Останні світові тенденції у сфері управління персоналом підтверджують: щоб залучити талановитих співробітників в умовах дефіциту на ринку праці, великі компанії роблять чимало, навіть скорочують робочий тиждень.

Відтак, американська компанія «Amazon» запровадила чотириденний робочий тиждень для окремих співробітників ще у 2018 році, а гігант у сфері виробництва споживчих товарів «Unilever» у 2020 році запровадила додатковий вихідний день для співробітників у Новій Зеландії. Більш того, уряди Ірландії та Ісландії також розглядають запровадження цієї ініціативи на офіційному рівні.

До тенденції щодо заохочення балансу між роботою та життям долучилася японська технологічна корпорація «Panasonic», яка цього року запропонувала своїм співробітникам перейти на чотириденний робочий тиждень.

За словами виконавчого директора компанії Юкі Кусумі, вони зможуть проводити додатковий вільний день за своїм бажанням, навіть підробляти на стороні або займатися волонтерською роботою на місцевому рівні. Крім того, «Panasonic» давно підтримує віддалений формат праці та дозволяє співробітникам працювати з дому, якщо це можливо.

Цікавим є те, що за даними опитування Міністерства праці Японії, у цій країні чотириденний формат робочого тижня наразі використовують лише 8% компаній.

Однак, дедалі такий підхід стає все популярнішим: зокрема, цього року три вихідних на тиждень запропонує своїм співробітникам великий японський виробник ліків «Shionogi & Co». Тоді як японський філіал компанії «Yahoo» та «Sompo Himawari Life Insurance Inc» вже зараз дозволяють працювати чотири дні на тиждень тим, хто доглядає дітей або родичів похилого віку.

Поділитися