Прес-центр

Екологія
12 жовтня 2021, 09:05
В Україні з’явився Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України представило Національний реєстр викидів і перенесення забруднювачів (далі – РВПЗ), розроблений у рамках платформи ЕкоСистема.

Дані про чотири тисячі українських підприємств, чия діяльність пов’язана зі шкідливими викидами та потенційною шкодою для довкілля, зібрані у вигляді зручної веб-мапи. Відтак, у РВПЗ міститься інформація про те, які підприємства відповідальні за погіршення стану води чи атмосферного повітря у певному регіоні, коли востаннє Державна екологічна інспекція перевіряла діяльність того чи іншого промислового об’єкта та які обсяги забруднення атмосферного повітря та води вони здійснюють щороку.

Цікавим є те, що на мапі передбачений «бонусний» шар, на якому містяться VR-тури для онлайн-мандрівок об’єктами природно-заповідного фонду України.

Сервіс розташований у розділі «Мапа» на сайті ЕкоСистеми та вже доступний для усіх громадян. Слід зауважити, що у РВПЗ можна здійснювати наскрізний пошук та користатися ним з будь-якого пристрою, оскільки працюють веб- і мобільна версія.

«Це історична подія у сфері цифрової трансформації сфери довкілля нашої держави», – наголосив Руслан Стрілець, заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. За його словами, наразі РВПЗ працює як перша ітерація системи, яка буде згодом вдосконалюватись.

Поділитися