Прес-центр

Буква закону
22 листопада 2021, 06:01
В Україні з’явився інформаційний ресурс для свідків у кримінальних провадженнях

Створення платформи для підтримки свідків відбулося за участю Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (далі – КМЄС), міжнародні експерти якої опікуються у нашій країні консультаціями з питань безпеки, діяльності поліції, органів судочинства, прокуратури, а також протидії корупції та забезпечення прав людини.

Як зазначено у повідомленні на офіційному сайті, свідки є невіддільною частиною системи кримінального правосуддя, адже саме їхні показання дозволяють судам встановлювати фактичні обставини справ та, як наслідок, здійснювати правосуддя. Відтак, щороку тисячі українців стають свідками та потерпілими від злочинів, та дають свідчення у судах під час розгляду кримінальних справ. Багато з них вперше у житті стикаються з такою ситуацією, тому по-різному переживають цей складний досвід і не можуть цілком оцінити, наскільки важлива їхня роль.

Створена інформаційна платформа покликана інформувати свідків у кримінальних провадженнях про їхні права та обов’язки як учасників кримінального процесу та зменшити психологічне навантаження на них.

На платформі забрані важливі відомості для будь-якої особи, яка набуває статусу свідка, серед яких:

  • загальна інформація про злочини;
  • правила поведінки під час судового розгляду;
  • інформація про захист свідків;
  • корисні поради свідкам;
  • інформація про способи отримання компенсації;
  • безоплатна правова допомога для свідків.

Слід зауважити, що на платформі розміщується найактуальніша інформація відповідно до чинного законодавства.

Поділитися