Прес-центр

Цікавий факт
26 січня 2022, 06:00
В Україні з’явиться електронний реєстр культурної спадщини

Про завершення п’ятимісячної роботи над першим етапом розробки проєкту – електронним декларуванням даних щодо об’єктів нерухомої культурної спадщини, – повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

Повідомляється, що у новому електронному реєстрі зберігатимуться відомості про історичні, археологічні, архітектурні та ландшафтні пам’ятки, а також об’єкти містобудування, садово-паркового мистецтва та науки і техніки, що знаходяться під охороною держави.

За словами заступника міністра культури та інформаційної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Анастасії Бондар, наразі в Україні існує майже 120 тисяч об’єктів нерухомої культурної спадщини, єдиний облік яких не забезпечений до цього часу. Усі відомості та реєстри щодо таких об’єктів зберігалися у паперовій формі або не велися зовсім, що значно ускладнювало процес моніторингу їхнього стану та загрожувало збереженню пам’яток.

«Метою нашого Міністерства культури та інформаційної політики України є цифрова трансформація, яка з часом розшириться на всі його підрозділи та стане невіддільною частиною кожного напрямку роботи. Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко налаштований повністю цифровізувати культуру, трансформувати підходи до неї та зробити її доступнішою. Першим кроком до досягнення цієї мети стане створення електронного реєстру нерухомої спадщини, і ми не збираємось на цьому зупинятись», – наголосила Анастасія Бондар.

Відомо, що наступним кроком у процесі створення електронного реєстру культурної спадщини стане двоетапна верифікація даних. Спочатку відомості перевірятимуть керівники профільних департаментів обласних державних адміністрацій, а згодом – співробітники Головного управління охорони культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України. Усі дії будуть завірятись кваліфікованим електронним підписом для максимального контролю та прозорості процесів.

Цікавим є те, що за словами розробників, Єдиний цифровий реєстр нерухомої спадщини буде пов’язаний з іншими значущими електронними системами, зокрема Порталом державної електронної системи у сфері будівництва, Держгеокадастром та іншими держреєстрами.

Поділитися