Прес-центр

Екологія
10 червня 2021, 05:55
В Україні запрацювала єдина онлайн-платформа у сфері захисту довкілля

На Всеукраїнському форумі «Україна-30. Екологія» заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець презентував ЕкоСистему – цифровий майданчик, де зібрано всю екологічну інформацію та відповідні адміністративні послуги.

«ЕкоСистема – середовище співіснування держави, громади та бізнесу на умовах комфорту, прозорості та чесності. При розробці платформи ми поставили собі дві амбітні цілі – створити зручні онлайн-послуги для підприємців і забезпечити доступ до екологічної інформації для суспільства», – зазначив Руслан Стрілець.

Відтак, за допомогою платформи кожен українець може дізнатись про якість повітря та води, перевірити стан лісів та заповідних територій в Україні та наскільки безпечно працюють підприємства у тому чи іншому населеному пункті нашої країни.

Крім того, відтепер можна онлайн подати документи та отримати адміністративні послуги, повідомити про порушення природоохоронного законодавства, долучитися до громадських обговорень, процедур стратегічної екологічної оцінки чи оцінки впливу на довкілля. Це забезпечить кожного українця можливістю долучитися до розв’язання важливих екологічних питань задля безпечного майбутнього України.

Наразі ЕкоСистема працює в тестовому режимі, але вже доступні 6 послуг та 35 реєстрів екологічних даних. Найближчим часом планується запустити всі 29 онлайн-адмінпослуг, які будуть інтегровані з єдиним порталом державних послуг «Дія», а також відкрити дані понад 60 реєстрів для моніторингу стану довкілля у реальному часі.

Поділитися