Прес-центр

Екологія
16 лютого 2021, 07:05
В Україні вперше виготовили екологічний скотч

Зміївська паперова фабрика в Харківській області виготовила першу партію скотчу, який розкладається природним способом менш ніж за шість місяців. Експериментальна партія склала всього декілька кілометрів клейкої стрічки, але найближчим часом планується налагодити промисловий випуск, щоб знизити вартість виробництва.

Ідею запропонував фабриці директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов. Він розповів, що «Ранок» давно друкує книги на папері з вторинної сировини, яку постачають до видавництва у посилках, упакованих за допомогою скотчу. Скотч сильно прилипає, тому таке пакування неможливо потім відправити на переробку.

«Згадалося, як раніше взимку заклеювали вікна накрохмаленими паперовими стрічками. Подумав — чи можна таке зробити у промислових умовах? Інженерам і хімікам на Зміївській паперовій фабриці вдалося», — розповів Віктор Круглов.

Директор видавництва додав, що багато українських компаній вже зацікавилися екологічним скотчем та планують використовувати його у своїй діяльності.

«Дуже приємно, що кількість соціально відповідальних компаній, які дбають про екологію, зростає. Ми сподіваємося, що випуск екоскотча на Зміївській фабриці стане масовим — не тільки для нашого видавництва, а й для інших замовників», — зазначив він.

Поділитися